درباره ما

پیش از تولد:

ایده وبسایت P30Zone از مدت ها وجود داشت و به دنبال بهانه ای برای پیدایش بود. مسائل ریز و درشتی در بدو تولد وجود داشتند که با عنایت پروردگار و گذشت زمان، این مسائل یکی یکی حل شدند. و این وبسایت به طور جدی از 25 بهمن ماه 1399 پا به دنیای دنیای بیکران اینترنت گذاشت.

رسالت:

رسالت اصلی که به دنبال آن هستیم، افزایش دانش و سواد کامپیوتر عوام جامعه است. از آنجایی که کامپیوتر جزو جدا نشدنی زندگی ما بوده، خیلی از ما تا به خودمان آمده ایم، متوجه شدیم که کامپیوتر ها ما را احاطه کرده اند. و اینقدر حجم اطلاعاتی که در روز با آنها سروکار داریم، زیاد بوده که فرصتی برای یادگیری اصولی و درست کامپیوتر پیدا نکرده ایم. در اینجا انواع آموزش های عمومی و کاربردی کامپیوتر قرار می گیرد که لازمه و نیازمند اکثر افراد است. هر چند سنگ بنای اصلی ما، آموزش اصول و مفاهیم بنیادی است. همچنین تلاش می شود، با تهیه آموزش های تخصصی و حرفه ای، برای پیشرفت افراد مستعد و علاقه مند گام کوچکی بردارد.

آموزش راهی است که تا لحظه مرگ ادامه دارد….

درباره من:

جواد محبّی، موسس و مدیر وبسایت P30Zone متولد 1369. از کودکی عاشق کامپیوتر بوده ام. در سن 9 سالگی پدر به واسطه شغلش مجبور به تهیه کامپیوتر شد. از همان روز های ابتدا من محو و مسحور این دستگاه جادویی بودم. زمانی کامپیوتر خراب می شد و پدر اجباراً به یکی از دوستانش زنگ میزد تا برای عیب یابی کامپیوتر بیاید، من با دقت تمام مشغول تماشای کار های او بودم. در دوران دبیرستان، به واسطه راهنمایی و مشاوره اشتباه، به سمت رشته تجربی رفتم. اصلا رشته تجربی چیزی نبود که بتوانم با آن ارتباط برقرار کنم. برای همین در کل دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی اغلب نمرات پایینی داشتم و حتی خیلی از تکالیف را انجام نمیدادم! در سال 88 کنکور دادم و در دانشگاه فردوسی مشهد با رشته مهندسی کشاورزی (گرایش پرورش دام و طیور) پذیرفته شدم. در ایام دانشگاه نیز برای تامین هزینه اولیه خودم کارهای مرتبط با کامیپوتر (نصب ویندوز و …) انجام می دادم. تا اینکه سال سوم دانشگاه که داشتم برای ادامه تحصیل و مدرک فوق لیسانس مشورت می گرفتم، به پیشنهاد یکی از همکلاسی هایم، کلا قید رشته علوم دامی را زدم و به سمت علاقه کودکی ام برگشتم. از اینکه این تصمیم بزرگ را گرفتم واقعا خوشحالم و این تصمیم نقطه عطفی در زندگی من شد. تصمیمی که باعث شد هر روز درگیر آموزش و مطالعه باشم. و به این ایمان رسیدم که تفاوت من و سایرین در استعداد من نیست، بلکه در مهارت و پشتکار من است.

در سال 93 با پیشنهاد دوستم، امیر حسین همتی نیا، که آن موقع پشتیبان فنی و نصاب سرویس های ADSL شرکت مخابرات بود، تنظیم مودم را یاد گرفتم. و در مواردی که فرصت نمی کرد، من کار پشتیبانی را انجام می دادم. و این تنظیم مودم، آغازی شد بر شروع حوزه حرفه ای زندگی ام، یعنی شبکه های کامپیوتری. از آن موقع تا کنون اتفاقات مختلفی رقم خورد که باعث شد در حوزه شبکه بیش از پیش یاد بگیرم و تجربه کسب کنم.

امیدوارم در بتوانم در حد توان، سواد و ذوقم، کمکی به اعتلای حوزه آی تی کشورم ایران کرده باشم.

نحوه نگارش مطالب و آموزش‌ها:

در تک تک آموزش‌ها سعی شده است، مطالب به ساده‌ترین شکل ممکن نوشته شوند. هر جا، اصطلاحی به کار رفته، اگر توضیح آن در همان مطلب نیست، حتماً در آموزش‌های قبلی، به آن اشاره شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. آموزش‌هایی که در دسته “بنیادی” قرار گرفته‌اند، واقعاً دانستن آنها برای هر کاربری کامپیوتری ضروری است. عمداً از عنوان “بنیادی” برای این آموزش‌ها استفاده شده، که به اهمیت و جایگاه آن اشاره شود. استفاده از عنوان‌هایی مثل “پیش‌نیاز”، “ابتدایی”، “اولیه”، “مقدماتی” برای این آموزش‌ها، حس خوبی به کاربر نمی‌دهد چون حس می‌کند در ابتدایی‌ترین دانسته‌ها کمبود دارد.

اهمیت نظرات شما:

از قدیم گفته اند “مستمع صاحب سخن را بر سر کار آورد!”. قطعاً نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما مایه دل گرمی، انگیزه و بهتر شدن کیفیت کار ماست. امیدوارم مجموعه P30Zone با عنایت پروردگار و نظرات شما عزیزان بتواند در حد توان خود دانش حوزه آی تی کشور را اعتلا ببخشد.

منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم و در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما خواهیم بود…

دکمه بازگشت به بالا