نرم‌افزار

کلاب هاوس اندروید

Clubhouse for android

با مشهور شدن کلاب هاوس، کاربران اندروید نیز مایل از این برنامه بر روی گوشی‌های خود بودند. اگر به بازار گوشی‌های هوشمند نگاهی بیندازیم، می‌بینیم که اکثراً به سیستم‌عامل اندروید مجهز هستند. وب‌سایت Statista  میزان شهرت سیستم‌عامل‌های مختلف گوشی‌های هوشمند را از ژانویه 2009 تا ژانویه 2021 منتشر کرده است. آمار این وب‌سایت نشان می‌دهد که کاربران سیستم‌عامل اندروید، روز به روز افزایش یافته‌اند. به طوری‌که در ژانویه 2021، حدوداً 72% گوشی‌های هوشمند دنیا به سیستم‌عامل اندروید مجهز بوده‌اند.

most popular os for smartphones

با وجود این خانواده بسیار بزرگ اندروید، متاسفانه تاکنون نسخه رسمی کلاب هاوس برای اندروید منتشر نشده است. همانطور که در مقاله کلاب هاوس چیست گفته شد، نسخه رسمی کلاب هاوس، فقط برای iOS منتشر شده است. با این وجود، مسئولین این برنامه گفته‌اند به زودی نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید منتشر خواهد شد.

فرق نسخه رسمی و غیررسمی

بدیهی‌ترین تفاوت آنها این است که نسخه رسمی توسط خود شرکت سازنده کلاب هاوس (Alpha Exploration) و نسخه‌های غیررسمی، توسط افراد دیگری منتشر شده. نسخه‌های غیررسمی برنامه‌ها لزوماً بد نیستند و حتی شاید نسبت به نسخه رسمی، امکانات بیشتری داشته باشند. مثلا برنامه پلاس (نسخه غیررسمی تلگرام) نسخه مشهوری بود که حتی امکانات بیشتری نسبت به خود تلگرام داشت! در مورد کلاب هاوس اندروید نیز این‌گونه است. تاکنون برای این نسخه غیررسمی، مشکل خاصی گزارش نشده. مسلماً امنیت در نسخه‌های رسمی خیلی بهتر رعایت می‌شود. امّا به دلیل نبود نسخه رسمی اندروید، چاره‌ای جز استفاده از نسخه غیررسمی نیست. پس اگر نیاز مبرمی به استفاده آن روی اندروید ندارید، بهتر است تا ارائه نسخه رسمی صبر کنید.

اشتباه کاربران گوگل‌پلی در دانلود کلاب هاوس

اگر داخل گوگل پلی، Club House را سرچ کرده باشید، برنامه ای دقیقاً با همین اسم را پیدا می کنید. احتمالاً شما هم به اشتباه افتاده و این برنامه را دانلود و نصب کرده‌اید. واقعیت این است که این کلاب هاوس یک نرم افزار مدیریت پروژه بوده یعنی هیچ ربطی به کلاب هاوس مدنظر شما ندارد. این تشابه اسمی، باعث به اشتباه افتادن کاربران گوگل‌پلی شده و این نرم افزار مدیریت پروژه را چندصد هزار بار دانلود کرده‌اند. جدای از اینکه هر کدام کار متفاوتی را انجام می دهند، لوگوی هر کدام نیز با دیگری متفاوت است.

clubhouse for project management
کلاب هاوس موجود داخل گوگل‌پلی با این لوگو، برنامه مدیریت پروژه است
دانلودجواد محبّی

عاشق کامپیوتر، وب، شبکه و هر چیزی که به اینا مربوطه. همیشه دوست داشتم چیزایی که یاد گرفتم رو با بقیه به اشتراک بزارم. امیدوارم آموخته های من بتونه به شما کمک کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا