آموزشی

کلاب هاوس یعنی چه؟

clubhouse meaning

کلاب هاوس این روزها سروصدای زیادی به پا کرده؛ نه فقط در بین ایرانیان، بلکه در کل دنیا. با رواج این اپلیکیشن نوپا، سؤالات زیادی نیز برای افراد در مورد این برنامه ایجاد شده است. از جمله این سؤالات، معنی کلاب هاوس و حتی معنی شعار این برنامه است. برای پاسخ به این سؤالات تا پایین همراه ما باشید.

Clubhouse از دو اسم مجزای Club و House تشکیل شده است. وقتی معنی این دو کلمه را بدانیم، معنی کلاب هاوس نیز ساده می‌شود. لازم به ذکر است کلیه معانی ارائه شده در این مطلب، از دیکشنری کمبریج استخراج شده است.

معنی کلمات به طور مجزا

کلاب (club)

به معنای باشگاه (سازمانی متشکل از افرادی که اهداف یا علایق مشترک داشته و جلساتی را به طور مرتب برگزار کرده و در فعالیت‌های مشترک شرکت می‌کنند).

هاوس (house)

به معنای خانه، اهل خانه (افرادی که در یک خانه زندگی می‌کنند) و شرکتی است که در یک حوزه خاص از کسب و کار مشغول فعالیت است.

معنی کلاب هاوس

حال که معنی کلمات club و house آشنا شدیم، به ارائه معنی clubhouse می‌پردازیم. این واژه در دیکشنری کمبریج، این‌گونه آماده است:

a building where members of a club meet and have social events

به معنای ساختمانی که در آن اعضای یک کلاب، رخدادهای اجتماعی را برگزار می‌کنند.

معنای Drop-in Audio

drop-in به مکانی اشاره می‌کند که افراد می‌توانند بدون هماهنگ کردن هرگونه وقت ملاقاتی به آنجا بروند که معمولاً به آنها کمک شود و یا نصیحت و موعظه گردند.

در فرهنگ لغت‌های آنلاین انگلیسی‌به‌فارسی، ترجمه‌ای برای واژه drop-in پیدا نکردم. امّا آن‌طور که از معنای آن برمی‌آید، معادل فارسی آن احتمالاً چیزی شبیه مراکز مشاوره باشد. اگر این معنی را برای drop-in بپذیریم، ِDrop-in Audio به معنای مرکز مشاوره صوتی خواهد بود. می‌بینیم که معنی ارائه شده برای drop-in audio تقریباً شبیه به آن چیزی است که واقعاً کلاب هاوس انجام می‌دهد. هرچند افرادی هستند (نه فقط در ایران) که از این برنامه با اهداف نه‌چندان سالم و سازنده استفاده می‌کنند.

برای دانلود برنامه کلاب هاوس، کلیک کنید

جواد محبّی

عاشق کامپیوتر، وب، شبکه و هر چیزی که به اینا مربوطه. همیشه دوست داشتم چیزایی که یاد گرفتم رو با بقیه به اشتراک بزارم. امیدوارم آموخته های من بتونه به شما کمک کنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا